Ile wydać na prezent

Często zanim wybierzemy się na poszukiwanie odpowiedniego prezentu zastanawiamy się, ile możemy na niego wydać. Drogie prezenty nie zawsze bowiem będą dobrym podarunkiem.

Na przyjęcie urodzinowe dla szefa wypada kupić droższy, bardziej prestiżowy prezent. Nasze dziecko z pewnością ucieszy się gdy pod choinkę dostanie dobry komputer czy dużą kolejkę. Jeśli jednak idziemy na przyjęcie do najlepszego przyjaciela nie zawsze im prezent droższy tym lepszy _ tam liczy się bardziej przydatność darowanego prezentu.

Jeśli nasz przyjaciel marzy o niedużym akwarium _ kupmy je. Nie ma sensu kupować wtedy wielkiego akwarium na pół pokoju tylko dlatego, że to nasz przyjaciel i należy mu się. Nie _ on wolał małe akwarium, a kupując pół basenu wcale go nie uszczęśliwimy.

Często lepiej kupić niedrogi prezent spełniający marzenie obdarowywanej osoby niż drogi, nikomu nie potrzebny podarunek, który przeleży większość czasu w szafie. Pamiętajmy, że nie zawsze cena jest wyznacznikiem wartości darowanego prezentu.